We use cookies - Our website uses cookies to provide you with a better experience as well as for analytical purposes. For more information on our privacy practices and cookie policy please read our Privacy Policy.
iiyama ProLite LH9852UHS-B1 digital signage display - 248.92 cm (98") S-IPS LED, 3840 x 2160, 500 cd/m², 1300:1, 8ms
98" Professional Digital Signage display with a 24/7 operating time, 4K UHD resolution and an OPS slot
See the difference with the ProLite LH9852UHS. A professional 98-inch (248cm) digital signage display with 4K graphics, continuous operating time (24/7) and landscape/ portrait orientation. Featuring a slim bezel and an S-IPS LED panel for exceptional color and image performance, the LH9852UHS offers businesses a versatile and effective solution to help capture their audience's attention. The LH9852UHS-B1 comes with a DisplayPort Video OUT with Daisy Chain making this display a great alternative to a video wall consisting of multiple smaller displays. It can be operated via a LAN network or RS232 or via an OPS plug-in PC.
| Diagonal (inches) | 98 |
|---|---|
| Display Brightness | 500 cd/m2 |
| Resolution | 4K UHD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| Operating Hours | 24/7 |
| Orientation | Landscape / Portrait |
| Connectivity | HDMI in, VGA in, DisplayPort, DVI, Composite RCA, Component RCA, Audio in (3.5mm jack), Audio in (RCA x2), Audio out (3.5mm jack), RS232, RJ45, OPS Slot |
| Speaker | 2x 10W |
| Dimensions | 2193.2 x 1248.2 x 88.5mm |
| Colour | Black |
| Weight (kg) | 91.400000 |
| EAN | 4948570116430 |
>