We use cookies - Our website uses cookies to provide you with a better experience as well as for analytical purposes. For more information on our privacy practices and cookie policy please read our Privacy Policy.
Hisense 43DM66D - 43” 4K UHD Digital Signage Display - 24/7 Operation, Android 11
Hisense Digital Signage is designed to serve multiple business applications: public spaces, transportation systems, museums, stadiums, retail stores, hotels, restaurants and corporate buildings. With DM series, it delivers powerful engagement from any devices, boost business with real-time updates, data-driven insights and visually appealing content, manage and control devices at anytime from anywhere, and simplify the cable management by conecting a series of displays to a single video output.
| Diagonal (inches) | 43 |
|---|---|
| Display Brightness | 500 nits |
| Resolution | 4K UHD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Operating Hours | 24/7 |
| Orientation | Landscape / Portrait |
| Connectivity | HDMI in, HDMI out, DisplayPort, USB, Audio out (3.5mm jack), Bluetooth, Wireless (built-in), RS232, RJ45 |
| Speaker | 2x 10W |
| Dimensions | (W×H×D): 970.4 x 557.5 x 62.8mm / 38.2 x 21.9 x 2.5inch |
| Weight (kg) | 8.500000 |
| VESA | 300 x 300 |
| Warranty | 3 years |
>