We use cookies - Our website uses cookies to provide you with a better experience as well as for analytical purposes. For more information on our privacy practices and cookie policy please read our Privacy Policy.
Hisense 75MR6DE - 75” GoBoard Live - Advanced Interactive Display with Integrated 4K Camera - Google certification, Android 13 OS, Dual Wifi, 5 years warranty - includes wall mount
Hisense Interactive Display solutions deliver unrivalled performance and market leading value. Combining the power of a digital display, tablet, electronic whiteboard and video conference device, Hisense delivers the ultimate all-in-one display solution. Superior processors and the latest touch technology provide best-in-class user experiences while seamless wireless integration makes collaboration both simple and engaging. The NEW 75MR6DE GoBoard Live display features Google Certification, Android 13 operating system and integrated 4K camera.
| Diagonal (inches) | 75 |
|---|---|
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 |
| Display Brightness | 350 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Connectivity | HDMI in, USB, USB-C, USB (Interactivity), Audio in (3.5mm jack), Audio out (3.5mm jack), SPDIF, Bluetooth, Wireless (built-in), RS232, RJ45, OPS Slot |
| Speaker | 2x 15W + 20W |
| Features | EDLA / Google Certified, Built-in Camera, Built-in Microphone, NFC sensor, Ambient Light Sensor |
| Dimensions | (W x H x D): 1710 x 1060 x 126mm / 67.3 x 41.7 x 5 inch |
| VESA | 600 x 600 |
| Weight (kg) | 45.800000 |
| Warranty | 5 years |
| EAN | 6973172944158 |
>